Reis Makina Ticaret ve Sanayi A.Ș.Makina, İnşaat, Enerji, Hırdavat ve Nalburiye sektörlerinde, yüzyıla yaklaşan ticari geçmişiyle faaliyetlerini sürdüren Reis Makina; Makita, Knipex, Proxxon, Laworwash, Leica, Virax, Gison, BMI ve Bea başta olmak üzere, küresel büyüklükte bir çok markanın Türkiye Genel Distribütörüdür.


Elektrikli El Aletleri, Endüstriyel Ürünler, Jeneratör ve Motorlar, Metal İşleme Makinaları, Bahçe Aletleri, El Aletleri, Yıkama Makinaları, İş Güvenliği ve Havalı El Aletleri Reis Makina’nın müşterilerine sunduğu başlıca ürün gruplarıdır. Çeşidi 20.000’i aşan zengin ürün yelpazesiyle, Reis Makina, bulunduğu sektörün lider kuruluşudur.


Topçu Ailesi’nin sektörde oluşturduğu tarihsel güveni, ticari başarısıyla ve yenilikçi anlayışıyla geleceğe taşıyan Reis Makina, ISO 9001 Kurumsallaşma Projesi’ni 2008 yılında tamamlamıştır. Yeteneklerin geliştirildiği, katılımın ve ekip çalışmasının özendirildiği Reis Makina’da öncelikli amaç; sektörün talep ve ihtiyaçlarını karşılayan doğru atılımlar yaparak, alanında en kaliteli ürünleri, rasyonel fiyat ve maksimum hizmet politikasıyla pazara sunmaktır.


Türkiye genelinde; stratejik ticari ortak olarak adlandırılan yüzlerce Reis Shop Mağazası, binlerce bayi ve 400’ü aşan yetkili servis ile Reis Makina, içinde bulunmuş olduğu sektörün markalaşmasına büyük katkı sağlamaktadır.


Profesyonel kullanıcılar için vazgeçilmez olan Reis Makina ürünleri, Türkiye’nin her bölgesinde bulunan Reis Shop Mağazalarında, bayilerde ve tüm yapı marketlerde son kullanıcılara sunulmaktadır.


Teknoloji eksenli değișim modeliyle yeni iș trendlerine uygun adımlar atan Reis Makina, ARGE programı kapsamında geliștirdiği ürün gamıyla, müșterilerine, sürekli inovasyon içeren farklı ve yeni ürün seçenekleri önermektedir.


Geleneksel değerleri kurum kültürünün temel yapı tașı gören Reis Makina, tüm Türkiye Coğrafyası’nda, ticaretin yanında; müșterileriyle sevgi temelli dostluk köprüleri tesis etmiș, birlikte büyüme ve birlikte gelișmeyi kendine ilke edinmiștir.


Reis Makina, güven veren öncü kimliği ve kurumsal yapısıyla, bir yandan Türkiye’de üretim ve sanayinin gelișimine katkı sağlayacak profesyonel ürünleri sektörün beğenisine sunarken, diğer yandan daha fazla istihdam imkanları olușturarak, ülke ekonomisine fayda sağlamayı kendine hedef olarak belirlemiștir.